Monday, September 30, 2013

W Kathmandu brak miejsc noclegowych w hotelach. Jest pełnia sezonu i turystów, podróżników, backpakersów jest tylu, ze dzielnica turystyczna jest zatłoczona.
Mieliśmy otworzyć hotel 1-ego października, ale mamy opóźnienie, spore opóźnienie...
Przyjeżdżają i nasi turyści do nas, klienci naszej agencji trekkingowej i cieżko znaleść dla nich miejsce w hotelu. " Upychamy" ich gdzie sie da i niestety za zwykły pokój w hotelu który kosztuje normalnie 15$, trzeba teraz w sezonie turystycznym zapłacić 30$.
Ceny za wszystko urosły o jakieś 30%, nawet dla nas mieszkających tu.
Lubimy ten sezon turystyczny, bo jest to czas pracy ale tez i zarobków.
Ale nie lubimy ze wszystko tak strasznie drożeje i dla nas.
Jeśli ktoś robi trekking w Rejon Mt. Everest, to biletów na samolot do Lukla w najbliższych dwóch tygodniach juz nie ma, wszystkie są sprzedane.
Osobiście bardzo polecam trekking w okolicy Langtang, - jest mniej turystycznie, a Himalaye są te same. Ceny są tez znacznie niższe bo zaplecze turystyczne jest gorsze, więc jest tez mniej turystów ale za to można poobserwować kulturę nepalską, sposób życia ludzi, ich warunki, ich codzienność.
Nepal jest piękny, bez względu na rejon który sie wybierze do podróży czy tekkingu, bo to piękny kraj, ludzie życzliwi i prości a Himalaye są zawsze majestatyczne.

1 comment:

  1. Wędrowałam kiedyś po Langtangu :) To chyba była najpiękniejsza Droga, jaką szłam. A zakończona dziesięciodniowym kursem Vipassana, gdzieś na północy Ktm.

    ReplyDelete